I. gimnazije Osijek obilježila je Europski dan jezika
Autor: Gordana Dragušica, 26. 9. 2017.

Učenici i profesori engleskoga i njemačkoga jezika I. gimnazije Osijek i ove su godine obilježili Europski dan jezika.

Za posjetitelje našeg štanda u Tvrđi organizirani su kvizovi u poznavanju stranih jezika, a točni odgovori nagrađivani su poslasticama tipičnim za neke europske zemlje poput štrudli od jabuka, vafli s čajem na engleski način i slično. Različitim germanizmima i anglizmima u hrvatskom jeziku te jezičnim kvizom prikazano je ispreplitanje jezika te kako nas jezici povezuju. Nastava je obilježena pedagoškom radionicom "Stationenlernen", tj. "učenjem po postajama", kojom je potaknut rad u skupinama te motivacija za daljnje učenje stranih jezika.

Na taj smo način još jednom podsjetili na važnost cjeloživotnog učenja stranih jezika u svrhu njegovanja i razumijevanja kulturalnih razlika i približavanja narodima Europe.

Tvr_a_10.jpg (110.69 KB)
Tvr_a_11.jpg (112.74 KB)