Carnetov Portal za škole o našem novom Vodiču za uporabu tableta u nastavi
Autor: Gordana Dragušica, 16. 6. 2018.

Carnetov Portal za škole objavio je članak o Vodiču za nastavu s tabletima koji su izradile naše profesorice Ivković,Tram,Princip i Andrašić-Živalj u sklopu projekta Erasmus+ KA1.

Praktičan vodič za uporabu tableta u nastavi

U I. gimnaziji Osijek završen je još jedan Erasmus+ KA1 projekt u sklopu kojeg je nastao vrijedan rezultat projekta, Praktičan vodič za uporabu tableta u nastavi.

Krajem svibnja u I. gimnaziji Osijek priveden je kraju još jedan uspješan Erasmus+ KA1 projekt  pod nazivom Innovation through education u kojem je sudjelovalo jedanaest nastavnika škole. Tijekom ove školske godine nastavnici su pohađali tečajeve stručnog usavršavanja u Finskoj, Norveškoj, Italiji, Austriji, Španjolskoj i Švedskoj.

Tečajevi su bili usmjereni na korištenje tableta u nastavi, razvijanje poduzetničkih vještina kod učenika i uvođenje inovativnih metoda u nastavu. Kao jedan od rezultata ovog projekta nastao je i ovaj praktičan vodič u digitalnom obliku koji je koristan za nastavnike svih predmeta. U njemu su nastavnice Ivković, Princip, Tram i Andrašić-Živalj predstavile neke od  aplikacija i digitalnih alata s kojima su se upoznale na tečajevima, ali osim toga prikazale su i učeničke i nastavničke radove nastale korištenjem tih aplikacija.

Nakon izrade ovoga vodiča nastavnice su održale radionice za svoje kolege u školi, ali i predavanja i radionice na različitim županijskim vijećima.