I. gimnazija Osijek sudjelovala u obilježavanju Međunarodnog dana sporta
Autor: Gordana Dragušica, 1. 6. 2020.

Povodom Međunarodnog dana sporta koji se u svijetu obilježava svake posljednje srijede u mjesecu svibnju, profesorica Srednje škole Isidor Kršnjavi Našice - Mirjana Rajić Zebić sa svojim učenicima je organizirala virtualnu suradnju na njemačkom jeziku na županijskoj, međužupanijskoj i međunarodnoj razini.

Sudjelovale su: I gimnazija Osijek uz mentorstvo prefosorica Gordane Dragušice i Daniele Dorčak, II: gimnazija Osijek uz mentorstvo profesorice Tihane Pavičić, Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek uz mentorstvo profesorice Sanje Matković, Ekonomska škola Braća Radić Đakovo uz mentorstvo profesorice Snježane Marić, Srednja škola Valpovo uz mentorstvo profesorice Snježane Simić, Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca Vinkovci uz mentorstvo profesorice Sanje Cikač te jedna gimnazija iz Mađarske Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium, uz mentorstvo profesorice Gabrielle Bogdan.

Učenici su dobili zadatak da naprave digitalni poster ili umnu mapu na temu Sport i mladi te odgovore na pitanja: koju ulogu ima sport u životu mladih, koje su prednosti i nedostaci profesionalnog bavljenja sportom kod mladih osoba, te kakva je sportska ponuda u njihovom gradu.

Učenici su pokazali dobro poznavanje njemačkog jezika i spretnost u korištenju digitalnih alata.

Zbornik odabranih radova nalazi se ovdje.