PRIJAVE ISPITA DRŽAVNE MATURE U ŠKOLSKOJ GODINI 2012./2013., LJETNI ROK
Autor: Katica Zovkić, 30. 11. 2012.

Počele prijave ispita državne mature i studijskih programa u ljetnome roku školske godine 2012./2013.

Danas su započele prijave ispita državne mature i studijskih programa. Prijave ispita državne mature trajat će, sukladno Pravilniku o polaganju državne mature, od 1. prosinca 2012. godine do 1. veljače 2013. godine. Prijave studijskih programa u ljetnome upisnom roku bit će omogućeneod 1. prosinca 2012. godine do 16. srpnja 2013. godine (osim studijskih programa koji su odredili raniji rok prijave).

U isto vrijeme bit će omogućene i aktivacije prošlogodišnjih maturanata i registracije za kandidate koji su srednje obrazovanje završili prije 2010. godine, kandidati koji završavaju srednje obrazovanje u sustavu obrazovanja odraslih, u inozemstvu ili su strani državljani.

Prijave u sustav različite su za pojedine kategorije kandidata te je važno pridržavati se uputa koje su dostupne u nastavku ove obavijesti. Također, nužno je dobro pročitati i prihvatiti Opće uvjete prijava ispita državne mature i studijskih programa prilikom prve prijave

U pripremi je i brošura u kojoj će biti detaljno objašnjeni svi postupci u vezi s radnjama koje su nužne u postupku prijava ispita državne mature, prijava studijskih programa, rangiranja i upisa na visoka učilišta, tko je obvezan i na koji način priložiti dokumentaciju za prijavu ispita i studijskih programa, mogućnost ostvarenja prava na prilagodbu ispitne tehnologije, kao i Kalendar svih rokova koji se odnose na provedbu polaganja ispita državne mature i prijave studijskih programa.

Molimo sve kandidate da redovito prate mrežne stranice Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja www.ncvvo.hr i Postani student www.postani-student.hr, a u slučaju bilo kakvih nedoumica ili pitanja obrate se na adresu e-pošte  ncvvo@ncvvo.hr ili matura@skole.hr