16. Smotra Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku
Autor: Katica Zovkić, 30. 11. 2012.

Smotra Sveučilišta J. J. Strossmayera održat će se 7. i 8. prosinca 2012. godine na Poljoprivrednom fakultetu, Sveučilišni campus!

Smotra Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku

Uprava Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku ove godine organizira 16. Smotru Sveučilišta koja će se održati 7. i 8. prosinca 2012. godine u Osijeku. Virovitičko-podravska županije biti će supokrovitelj ovog hvale vrijednog događaja. Smotra je namijenjena učenicima završnih razreda srednjih škola, a svrha održavanja Smotre je pravovremeno upoznavanje maturanata, odnosno budućih studenata o studijskim programima, o njihovom trajanju, poslovima za koje ih ti studiji osposobljavaju te o uvjetima upisa na pojedina visoka učilišta.

Na smotri će se predstaviti sve znanstveno-nastavne i umjetničko-nastavne sastavnice i ustanove u sastavu Sveučilišta. Tiskat će se  i Vodič za buduće studente za akademsku godinu 2013./2014. koji će biti predstavljen na Smotri. Budući da je odabir zanimanja jedna od najvažnijih odluka u životu pojedinca, ovim se želi pravovremeno upoznati maturante o novom ustroju studija u skladu s europskim standardima na Sveučilištu.