Učenici I. gimnazije Osijek osvojili su 1.mjesto na međunarodnom natjecanju ConsumerClassroom za srednje škole iz cijele Europske unije
Autor: Gordana Dragušica, 1. 6. 2015.

Prva nagrada:

Dvodnevno putovanje u Bruxelles i posjet europskim institucijama osvojio je, s 3416 glasova, projekt „Sigurno klikanje” hrvatsko-rumunjskog tima koji čini:

10 hrvatskih učenika I. gimnazije iz Osijeka pod vodstvom Ivane Štiglec
10 rumunjskih učenika škole „Colegiul Tehnic Ana Aslan” iz Cluj-Napoce pod vodstvom Andree Suciu Rosu.

Hvala učenicima, profesorima i svim ostalima koji su glasali za Safe clicking.

Školsko natjecanje 2015

Potrošačka učionica s iznimnim zadovoljstvom objavljuje pobjednike Međuškolskog natjecanja 2015. o temi „Digitalni sadržaj: uživajte i zaštitite se!”

Ove je godine na natjecanje prijavljeno 10 projekata: 4 videozapisa, 3 internetske stranice, 2 interaktivne lekcije i 1 snimljeni igrokaz. Od Istočne Europe (Bugarska, Latvija, Rumunjska, Srbija) do Središnje Europe (Austrija, Hrvatska, Češka Republika, Poljska), od juga (Italija, Malta, Portugal, Španjolska) do sjevera (Danska, Irska), pa čak i do Pacifika (Nova Kaledonija), škole iz 15 zemalja surađivale su i stvorile inovativne projekte.

Žiri je između 10 projekata izabrao sedam koji su ušli u uži krug natjecanja, a zatim je dvotjednim internetskim glasovanjem izabran pobjednik.

Prva nagrada:

10 hrvatskih učenika I. gimnazije iz Osijeka pod vodstvom Ivane Štiglec

Projekt se sastoji od plakata s vidozapisima i ankete o dvama aspektima uporabe digitalnog sadržaja.

Druga nagrada::

Autori preostalih šest projekata koji su ušli u uži krug natjecanja dobili su mogućnost odabira opreme za svoje učionice.

Svi timovi dobit će zahvalnice.

SSvim ostalim sudionicima natjecanja koji nisu osvojili nagrade tim Potrošačke učionice i žiri poručuju da su uživali otkrivajući njihove projekte.

Tim Potrošačke učionice srdačno vam zahvaljuje na sudjelovanju i interesu!

Pogledajte finaliste našega Međuškolskog natjecanja 2015. kako biste se upoznali s pobjedničkim projektom i preostalih šest projekata koji su ušli u uži krug natjecanja.