I.GIMNAZIJA OSIJEK U FINALU MEĐUNARODNOG NATJECANJA
Autor: Doris Portner, 9. 5. 2015.

Učenici I.gimnazije Osijek sudjeluju u međunarodnom natjecanju ConsumerClassroom otvorenom za srednje škole iz cijele Europske unije.

Cijeli projekt ostvaren je u suradnji s partnerskom školom Ana Aslan iz rumunjskog grada Cluj-Napoca. Učenici su zajedno proveli istraživanje na temu zaštite osobnih podataka na internetu, snimili dva video uratka i  sve to prikazali kroz poster koji je poslan na natječaj.

Poster je ušao u finale natjecanja, gdje se zajedno s još šest finalista bori za prvo mjesto, a prva nagrada je putovanje u Bruxelles u  posjet  europskim institucijama.Projekti izabrani u uži krug su  predstavljeni  na internetskoj stranici Potrošačke učionice, te  se za njih može glasovati od 8.5.-22.5.2015.Projekt s najvećim brojem glasova osvaja prvo mjesto.Za projekt I.gimnazije Osijek pod nazivom SAFE CLICKING možete glasati na sljedećem linku: