RADNO VRIJEME KNJIŽNICE :

ponedjeljak - petak od 11.00 h do 17.00 h ( I. i IV. razredi prijepodnevna smjena,  a                                                                                                II. i III. razredi poslijepodnevna smjena )

ponedjeljak - petak od 9.00 h do 15.00 h ( I. i IV. razredi poslijepodnevna smjena,  a                                                                                               II. i III. razredi prijepodnevna smjena)

O KNJIŽNICI:

Prema školskoj Spomenici, knjižnica I. gimnazije Osijek, kao i sama škola, započela je s radom 1. rujna 1992. godine nakon razdruživanja s Centrom za usmjereno obrazovanje „Braća Ribar“. Građa iz knjižnice Centra podijeljena je ravnomjerno na tri osječke gimnazije. Do preseljenja u novu zgradu, učenici i djelatnici škole koriste usluge zajedničke knjižnice bivšeg Centra koja se nalazila u zgradi III. gimnazije Osijek. Po završetku prvog obrazovnog razdoblja, 27. prosinca 1993. godine, I. gimnazija Osijek sa svojom pripadajućom knjižnicom seli u novu zgradu. Knjižnica je danas smještena u prizemlju zgrade u dvije povezane prostorije veličine 90 m2, od kojih jedna služi za potrebe knjižnice, a druga je čitaonica s 25 čitateljskih mjesta. Fond knjižnice I. gimnazije Osijek prilagođen je nastavnom planu i programu škole. Temelj fonda čini knjižna građa od oko 7500 svezaka. Uz lektire obuhvaća i znanstveno-popularnu te stručnu literaturu za sva nastavna područja. Dio stručne literature kojim knjižnica raspolaže tiskan je na engleskom i njemačkom jeziku. Posebna vrijednost knjižnice je njezina referentna zbirka koju čine enciklopedije, leksikoni, rječnici, atlasi i razni priručnici. Knjižnica posjeduje velik broj starih časopisa, a prima i 10 tekućih naslova istih. Knjižnica je informatizirana, a za knjižnično poslovanje koristi se program Metel.

Ako želite pretraživati katalog knjižnice, možete to učiniti putem sljedećeg linka:

Dogodi li se da je određeno lektirno djelo trenutno nedostupno u vašoj knjižnici, možete ga pročitati na stranici:

PRAVILNIK POSUDBE KNJIŽNIČNE GRAĐE KNJIŽNICE I. GIMNAZIJE OSIJEK:

1. Učlanjivanje u knjižnicu obavlja se svake školske godine.
2. Cijena izdavanja iskaznice je 10,00 kn (trošak tiskanja iskaznice).
3. Odjednom se mogu posuditi dvije knjige različita naslova i jedan časopis.
4. Trajanje posudbe je 15 dana.
5. Iskaznica se ne posuđuje drugima, jer za knjige odgovara vlasnik iskaznice.
6. Visina zakasnine po danu i po knjizi, odnosno časopisu iznosi 0,20 kn.
7. Referentna zbirka se može koristiti samo u knjižnici i čitaonici.
8. Nadoknađuje se svako oštećenje i gubitak knjige ili časopisa.
9. Sve se knjige i časopisi moraju vratiti do završetka nastavne godine.

Vaše knjižničarke: Ivana Krolo, dipl. knjižničar i Tihana Perić, prof. i dipl. knjižničar

1b2d947e300e2979a980ce75f98b382a.jpg