Ovdje moete saznati sve relevantne informacije o našoj školi, nastavnom procesu i ostalim aktivnostima koje provodimo, informirati se o programu ope gimnazije, e-upisima, pratiti javne ponude, natjeaje te tijek realizacije naših projekata.

Ukoliko ste ve jedan od uenika, aktivno ete pratiti Oglasnu plou, a za roditelje je tu Kutak za roditelje.

Za sve dodatne informacije koje ovdje nisu raspoloive slobodno nam se obratite putem kontakata navedenih u gornjem izborniku.

Dogaanja
UPUTE ZA POPUNJAVANJE UPISNICE
Autor: Snjeana Novakovi, 21. 7. 2020.

VANO!

UPUTE ZA ISPRAVNO POPUNJAVANJE UPISNICE

NAPOMENA: Razlika izmeu prijavnice i upisnice: prijavnica se dostavlja u OSNOVNE ŠKOLE, a upisnica u SREDNJE ŠKOLE.

Upisnice se trebaju ispisati iz sustava upisi.hr.

1. PREGLEDATI JESU LI SVI PODACI UPISANI NA UPISNICI

Ukoliko nisu popuniti runo

npr. zanimanje roditelja, adresa prebivališta itd....

2. PRVI STRANI JEZIK

Provjeriti na upisnici piše li jednoznano prvi strani jezik ukoliko pišu dva nepotreban runo precrtati

npr. Engleski jezik, Njemaki jezik

NEISPRAVNO

- precrtati Njemaki jezik ukoliko uenik odabere Engleski jezik za prvi strani jezik

- precrtati Engleski jezik ukoliko je uenik odabrao Njemaki jezik za prvi strani jezik.

3. DRUGI STRANI JEZIK

Provjeriti na upisnici piše li jednoznano drugi strani jezik ukoliko pišu dva ili tri nepotreban runo precrtati

npr. Engleski jezik - napredni, Njemaki jezik – poetni, Njemaki jezik - napredni

NEISPRAVNO

Engleski jezik – napredni, moe odabrati uenik koji je za prvi strani jezik odabrao Njemaki jezik

Njemaki jezik – poetni

Njemaki jezik – napredni

Kod odabira drugog stranog jezika treba biti naveden samo jedan strani jezik.

4. IZBORNI PREDMETI, uenik obavezno mora odabrati jedan izborni predmet

Vjeronauk

Etika

Provjeriti na upisnici piše li jednoznano jedan izborni predmet, ukoliko pišu dva nepotreban runo precrtati.

5. IZBORNI PREDMETI - FAKULTATIVNA NASTAVA

DSD, Njemaki jezik – nastava za Njemaku jezinu diplomu

Uenik samostalno odabire fakultativnu nastavu, uz uvijet da za drugi strani jezik odabere Njemaki jezik - napredni.

Nakon što ste pregledali upisnicu, tonost potvrujete potpisom uenika i potpismo roditelja/skrbnika. Potpisanu upisnicu donosite u školu na dan upisa ili ju pošaljete na navedene mail adrese.

Sve neispravne upisnice emo kontaktirati po primitku i neemo uzimati u obzir suprotno ovom naputku.

"Kandidat svoj upis potvruje vlastorunim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na obrascu (upisnici) dostupnom na mrenoj stranici NISpuSŠ-a (www.upisi.hr), koji je duan dostaviti u školu u utvrenim rokovima.

Nakon što kandidat potvrdi svoj upis vlastorunim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na obrascu (upisnici) i dostavi ga školi, kandidat je upisan u I. razred u školskoj godini 2020./2021. Ako kandidat zbog opravdanih razloga nije u mogunosti u propisanim rokovima dostaviti potpisan obrazac (upisnicu) za upis u I. razred, duan ga je dostaviti njegov roditelj/skrbnik ili opunomoenik."

Lijep pozdrav

Upisno povjerenstvo I. gimnazije Osijek