PRIGOVORI NA ISPITE DM U ŠK.G.2022./2023.
Autor: Katica Zovkić, 12. 7. 2023.

Pisani prigovor na bodovanje ispita može se podnijeti u roku od 48 sati od objave rezultata ispita, a u njemu mora biti naznačeno na koji se zadatak odnosi te objašnjeno u čemu se sastoji nepravilnost.

Učenici prigovor podnose školskom ispitnome povjerenstvu (ispitnom koordinatoru u školi). na način da osobno dođete u školu. Vrijeme za podnošenje prigovora je:

Četvrtak(13.07.) od 09:00-11:00

Petak(14.07.)- 09:00-10:00

VAŽNO

1. Potrebno je prigovore ponijeti putem sustava.
2. Prigovori poslani e-poštom neće se rješavati.

3. U prigovoru treba biti naveden broj zadatka, dobiveni bodovi te konkretan i argumentiran prigovor na bodovanje. Prigovor treba sadržavati jasno i argumentirano obrazloženo zbog čega se smatra da je došlo do pogreške u bodovanju.
4. Privatni razlozi kao uzrok pogreške nije valjan argument za prigovor.
5. Ako je pristupnik zaboravio ili nije stigao prepisati odgovore na zadatke višestrukoga izbora na list za odgovore to nije valjan argument za prigovor.
6. Molba za ponovnim pregledom cijelog ispita jer učeniku odnosno pristupniku „nedostaju jedan ili dva boda za prolaz“ nije valjan argument za prigovor.