Erasmus+KA2 EuroDigiCultHer
Predstavljanje projekta na međužupanijskom skupu matematičara
Autor: Ella Rakovac Bekeš, 2. 9. 2022.

EuroDigiCultHer predstavljen je na međužupanijskom stručnom skupu 5. MathTeachMeet 2022. - STE(A)M u projektima koji se održao hibridno 1. rujna 2022.  od 10 do 16:30 na PMF-u u Splitu (Amfiteatar 3F A1-1) i online putem Zooma.

Nastavnica Ella Rakovac Bekeš prezentirala je projekt na međužupanijskom stručnom skupu na kojemu je sudjelovalo više od 300 nastavnika matematike iz osnovnih i srednjih škola s područja Splitsko-dalmatinske, Šibensko-kninske, Zadarske i Dubrovačko-neretvanske županije.

Iako sam naslov projekta ne odaje da se iza njega krije i primjena kulturne baštine u podučavanju grupe prirodnih predmeta te korelacija s ostalim STEM područjima, nastavnica Ella Rakovac Bekeš zorno je predstavila gdje i kako se materijalna i nematerijalna kulturna baština primjenjuje u STEM predmetima. Prezentirala je upotrebljene materijale na prvoj projektnoj aktivnosti održanoj u Osijeku, kao i materijale koji su kreirani nakon nje za integrirani nastavni sat matematike i hrvatskog jezika. Potaknula je i ostale matematičare na korištenje Europeana portala, kao i digitalizirane kulturne baštine u svojem podučavanju.