raspored
Obavijest učenicima i roditeljima o početku nastavne godine 2021./2022.!
Autor: Snježana Novaković, 1. 9. 2021.

Nastava u I. gimnaziji Osijek održavat će se prema Modelu A.

Nastava u ponedjeljak, 6. rujna 2021. godine započinje za I. i IV. razrede u 8:00 sati, za II. i III. razrede u 13:10 ili 14:00.

Prvi sat svi razredi imaju SRO.

Posebna pozornost posvećivat će se propisanim epidemiološkim mjerama:

Ulazak i boravak u školi dozvoljen je učenicima i djelatnicima škole.

Svi učenici i djelatnici škole dužni su prije ulaska u školu izmjeriti tjelesnu temperaturu.

Učenici i djelatnici škole ne smiju ulaziti u školu i /ili boraviti u prostoru škole ukoliko imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura pod pazuhom > 37,2 ; kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), imaju izrečenu mjeru samoizolacije, imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19.

Sve osobe koje ulaze u školu, obavezne su nositi masku te na ulazu dezinficirati ruke. Nošenje maske obavezno je tijekom boravka u školi, kao i održavanje fizičkog razmaka tijekom kretanja hodnicima i drugim prostorima.

Fizički razmak / distanca

Kako bismo što uspješnije provodili mjere sprječavanja širenja zaraze, upućujemo učenike na održavanje fizičke distance prilikom ulaska/ izlaska iz ustanove, tijekom boravka u učionici, na poštivanje rasporeda sjedenja .

Higijena ruku

Redovito pranje ruku tekućom vodom i sapunom. Ruke se peru: nekoliko puta dnevno, prije jela, nakon korištenja toaleta.

Posuđivanje pribora

Prema Uputama HZJZ-a, svatko od učenika koristi vlastiti pribor za rad i ne dijeli ga s drugim učenicima.

Higijena prostora

• na početku i na kraju svake smjene provodit će se svakodnevno primjereno čišćenje prostorija sukladno uputama HZJZ
  • učionice će se višekratno tijekom radnog dana provjetravati, redovito tijekom odmora i bar jednom na 5 minuta tijekom sata

UČENICI PUTNICI

Pridržavaju se propisanih mjera za vrijeme vožnje javnim prijevoznim sredstvom (nošenje maske, pridržavati se propisanog rasporeda sjedenja, izbjegavati gužvu na stajalištima)

ULAZ UČENIKA U ŠKOLU

Pojedinačno ulaziti u školsku zgradu kroz glavni ulaz pridržavajući se propisanog razmaka od najmanje 1,5 m

IZLAZ UČENIKA IZ ŠKOLE

Nakon nastave učenici napuštaju zgradu kroz knjižnicu.

BORAVAK UČENIKA U PROSTORIMA ŠKOLE

• užinu nositi od kuće ili kupiti prije početka nastave
  • izbjegavati veća grupiranja
  • istovremeni boravak u sanitarnoj prostoriji gdje se nalaze WC-i ograničen je na 2 učenika. Ostali učenici čekaju u redu s razmakom od 2 metra.

Raspored sati biti će objavljen 2.09.2021. nakon 18:00 sati.