raspored
Nova sezona projekta Škola budućnosti!
Autor: Snježana Novaković, 10. 1. 2023.

Ponosni jer smo opet dio projekta Škola budućnosti!

Projekt ŠKOLA BUDUĆNOSTI kojeg su pokrenule tvrtke STEMI i Infobip pilotiran je u drugom polugodištu školske godine 2020/21. Cilj projekta bio je i ostao učiniti Hrvatski školski sustav svjetskim predvodnikom, koji najmodernija znanja iz industrije donosi u okviru školskog programa umjetne inteligencije za osnovne i srednje škole. Prošle godine sudjelovala je i naša škola s 4 tima koja su izrađivala AI chatbota u RASI. U novoj sezoni sudjelujemo s još većim brojem učenika i timova i čak dvije teme. Jedan dio učenika će izrađivati AI chatbota, dok će dio učenika (2 tima) istražiti svijet robotike s STEMI hexapodom u potpuno novoj temi projekta. Spremni smo za nove izazove i nove nezaboravne trenutke.