Volonterski klub
Razmjena mladih u Mađarskoj
Autor: Nataša Tram, 11. 11. 2022.

Od 10. do 17. listopada 2022. volonterke Jana Barišić i Luna Kalesić sudjelovale su na razmjeni mladih u Liptodu u Mađarskoj koju je organizirala Udruga za razvoj zajednice Kreaktiva.

- Sudjelovali su mladi iz Portugala, Češke, Litve, Latvije, Italije, Estonije, Slovenije, Mađarske i Hrvatske. Glavna tema ovog Erasmus+ projekta bile su igre iz djetinjstva (društvene, edukativne i sl.), a cilj nam je bio izmisliti igre koje bi prezentirali najmlađima na tradicionalnom festivalu u Pečvaru. Kroz radionice, ali i igre smo razvijale povjerenje u druge, razvijale smo svoje komunikacijske i socijalne vještine i unaprijedile kreativnost. Kroz interkulturalne večeri smo upoznale različite kulture i države te smo na projektu stekle mnoga prijateljstva. Svim mladima savjetujemo da se uključe na razmjene jer koliko upoznaju druge, toliko upoznaju i sebe. Uostalom, dobiju priliku da posjete novo mjesto, novu zemlju, posjete nove gradove, dožive trenutke i stvore uspomene koje će doživotno pamtiti - navode Jana i Luna.